O mnie

DOMINIKA PŁACHECKA

Od zawsze pasjonuje mnie ruch i jego zbawienny wpływ na organizm. Kiedyś trenowałam akrobatykę sportową, tańczyłam, biegałam… jednak dopiero w praktyce jogi odnajduję siebie. Joga otworzyła mnie na świat, na innych, ale przede wszystkim zaczęłam poznawać siebie.

Z wykształcenia kulturoznawca, dziennikarz oraz brand manager. Posiadam dyplom Studiów Podyplomowych „Relaksacja i joga” Wydział Rehabilitacji Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie (350 h) pod opieką uznanego autorytetu w dziedzinie jogi – prof. Janusza Szopy oraz prof. Małgorzaty Grabary oraz ukończyłam kurs instruktora hatha jogi TKKF w Toruniu (105 h). Swoją wiedzę pogłębiam też u innych doświadczonych nauczycieli jogi. Najbliższą mi ścieżką jogi jest Ashtanga Vinjasa Joga, choć jestem otwarta na każde doświadczenia.

Praktyka w naszym studio jogi dostosowana jest do możliwości i umiejętności każdego. Odnajdziesz się nawet jeśli dotąd nie miałeś żadnej styczności z jogą i uważasz się za „sztywniaka”. Prowadzę zajęcia tak, by każdy znalazł coś dla siebie, niezależnie od stażu na macie.

Nie obiecuję, że na moich lekcjach osiągniesz oświecenie, czy zbalansujesz wszystkie czakry. Ale na pewno odzyskasz siłę, elastyczność, poszukasz równowagi. Na lekcjach – obok stricte fizycznej praktyki – staram się byś mógł uwolnić swój umysł od codziennego zgiełku. Oczywiście bez odrobiny humoru się nie obejdzie 🙂 Zachęcam Cię do ćwiczeń w swoim tempie, konsekwentnie i regularnie. Otwórz się na nowe doświadczenia i bądź gotowy do przekraczania swoich ograniczeń. Wówczas zadzieje się coś co nazywam „magią jogi” 😉

Na co dzień jestem szczęśliwą mamą i żoną. Więcej o mnie – w postaci garści świeżych przemyśleń i życiowych rozkmin – znajdziesz na FB (Strefa Yogi) oraz Instagramie – strefayogi_dominika. Zachęcam Cię do obserwowania.

Staram się żyć według zasady „Myśl dobrze, mów dobrze, rób dobrze… a będzie dobrze”. 

Namaste i … będzie dobrze 😉