Z uwagi na wyjątkową sytuację szkolenie zostało przeniesione na 9 maja.

CZYM JEST JOGOPEDIA
To autorski cykl zajęć łączących jogę oraz ćwiczenia logopedyczne. Proponowane zabawy jogopedyczne poprawiają nie tylko kondycję aparatu artykulacyjnego, ale również całego organizmu, jak również uspokają i wyciszają umysł.
Na zajęciach z jogopedii łączymy ćwiczenia ruchowe, słuchowe, oddechowe, słowne i muzyczne, by rozwijać mowę i możliwie najwięcej umiejętności poznawczych, jak również takich procesów myślowych, które gwarantują w przyszłości doskonały start do podjęcia nauki w szkole.

CO DAJĄ DZIECIOM ZAJĘCIA W RAMACH JOGOPEDII
Dzieci uwielbiają Jogopedię, nie tylko dlatego, że mogą bezkarnie stroić miny (te podczas zajęć są nawet bardzo wskazane!). To wspaniały sposób na rozluźnienie ciała i zrelaksowanie się.
Ćwiczenia mają działanie kompleksowe: potrafią uspokoić nerwowe czy nadpobudliwe dziecko, ale też potrafią ożywić zmęczoną i znużoną grupę. Wyzwalają też ekspresję w dziecku lękliwym lub wycofanym.
Dzieci z ogromną chęcią wcielają się w zwierzątka, powtarzają wyrazy i wierszyki, śpiewają i wygłupiają się na matach.

DO DZIECI W JAKIM WIEKU SĄ SKIEROWANE ZAJĘCIA
Na takich zajęciach mogą ćwiczyć zarówno maluchy (3-6 lat), jak i dzieci w wieku wczesnoszkolnym (7-13 lat), które podczas zabaw i ćwiczeń pod okiem jogopedy mają szansę uniknąć złych nawyków, błędów i wad wymowy, czy postawy. Przeznaczone dla nich zajęcia różnią się od siebie formą, jednak korzyści z ćwiczeń pozostają takie same.

JAK WYGLĄDAJĄ ZAJĘCIA
Podczas tych zajęć uruchamiamy nie tylko języki i ciało ale też wyobraźnię. Każde ćwiczenie fizyczne związane jest z ćwiczeniem logopedycznym, a te z kolei są częścią opowieści w której dzieci biorą aktywny udział. Bywa, że zamieniają się w żabki, syczące węże, są mostami pod którymi przepływają rwące potoki i drzewami, których gałęzie i liście delikatnie szeleszczą poruszane wiatrem. Odgrywanie ról (np. drzewa, psa, świerszcza, krowy, kota, bociana, okrętu itp) sprawia maluchom wiele radości i jest to dla nich formą zabawy. Włączenie pozycji wymagających (np. balansowych) silnie koncentruje dzieci i buduje poczucie równowagi. Dodatkowo, opowiadając dzieciom bajkę, wplatam w ten zestaw dużo wyrażeń dźwiękonaśladowczych oraz gimnastyki buzi i języka.

WARSZTAT skierowany jest dla każdego, kto pracuje lub zamierza pracować z dziećmi w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

Każdy uczestnik otrzyma certyfikat, zestaw materiałów do pracy oraz Alfabet jogopedyczny z kartami do zabaw w Jogopedię.

O TWÓRCZYNI PROGRAMU:

Małgorzata Stelmach-Lewandowska
Logopeda z dziewięcioletnim stażem. Ukończyłam 5-letnie studia magisterskie na kierunku Pedagogika ze specjalizacją Logopedia oraz studia podyplomowe z Emisji i Higieny Głosu – kierunek Logopedia Medialna. Jestem absolwentką Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, wydział rehabilitacji, specjalizacja korygowanie wad postawy, joga i relaksacja. Również ukończyłam kurs instruktorski z Hatha Joga.
Doświadczenie zawodowe zdobywałam pracując jako logopeda w warszawskich przedszkolach, szkołach podstawowych oraz poradniach psychologiczno – pedagogicznych.
Jestem autorką książki wspierającej rozwój mowy „Przygody Myszki Misi”. Założycielka Instytutu Mowy Ruchu Movopedia w Warszawie.

KIEDY: 26 września 11:00 – 16:00 (z przerwą ok. 30-45 min)
GDZIE: STREFA YOGI, Korczaka 9 Gdynia

Zgłoszenia prosimy wysyłać na mail: strefayogi@gmail.com

Opłaty: Kwotę bezzwrotną w wysokości 350 zł prosimy wpłacać na konto: Dominika Płachecka 39 1160 2202 0000 0003 6623 7861
do dnia 15.03.
Warunkiem udziału w kursie jest kolejność zgłoszenia – maksymalnie 12 osób na kursie.

Opłata za kurs jest bezzwrotna.