Żywa Anatomia to cykl warsztatów pogłębiający świadomość i poczucie własnego ciała.
Poprzez praktyczne ćwiczenia pozwalające lepiej poznasz siebie, swoją anatomię, nawyki i wzorce ruchowe i napięciowe.

To łagodna eksploracja ciała i jego połączeń. Będziemy wsłuchiwać się w płynące z niego subtelne sygnały i potrzeby, będziemy uwrażliwać się na wszelkie doznania zmysłowe, trzewne i głębokie.

Pogłębiona świadomość ciała oraz odkrywanie nowych możliwości ruchowych pozwala na lżejsze i pełniejsze wyrażanie siebie (głos, “język ciała”, mimika itp), pozytywnie też wpływa na kreatywność i zdolności poznawcze.

Większa wrażliwość na odczucia pomaga lepiej zrozumieć swój stan psychofizyczny przyczyniając się do poprawy samoregulacji całego organizmu.

Podczas warsztatów wykorzystywać będziemy metodę Feldenkraisa, elementy jogi, automasażu oraz świadomego dotyku.

Warsztaty poprowadzi znany i lubiany nauczyciel Artur Chruszcz.

Termin: 1 lutego 2020 (SOBOTA)

1 część: 10:45 – 12:45
1 h przerwy
2 część: 13:45 – 15:45

Inwestycja: 120 zł

Zgłoszenia: strefayogi@gmail.com lub 502 707 352
Potwierdzeniem udziału jest wniesienie opłaty na konto do dnia 29.01.2020
Bank Millennium
Dominika Płachecka 39 1160 2202 0000 0003 6623 7861
O udziale decyduje kolejność zgłoszeń, liczba miejsc ograniczona

O Arturze
“Od zawsze fascynowały mnie dyscypliny łączące ciało i umysł, pozwalając być w mistycznym „tu i teraz”. Zaczynałem od sztuk walki (judo, brazylijskie jiu jitsu), aż w końcu trafiłem na jogę, w której poprzez połączenie ruchu z oddechem, odnalazłem sposób na wyciszenie gadania w głowie i bycia bardziej obecnym.
Ucząc kultywuję uważność, skupiając się na prostocie i łatwości, tak aby joga mogła stać się codziennością, budując pełne wdzięku i gracji ciało, jasny umysł i przyjemność bycia. Łącze dalekowschodnią mądrość ze współczesną wiedzą i odrobiną humoru, przedstawiając jogę, która działa w kontekście rosnącego tempa życia i rozwoju technologicznego.
Na swojej ścieżce miałem szczęście spotkać wielu wspaniałych nauczycieli, moją największą inspiracją są Richard Freeman i Mary Taylor – z którymi na praktyce i rozmowach spędziłem długie godziny, którzy zawsze służą przykładem, radą i wsparciem w zgłębianiu jogi. To dzięki relacji z nimi, byciu uczniem, wiem kim jest i jaką role pełni nauczyciel. Ukończyłem z nimi trzykrotnie szkolenie nauczycielskie – ostatnim razem miałem zaszczyt być w roli asystenta.
Obecnie jestem żywo zainteresowany i rozwijam się w edukacji somatycznej i jej połączeniu z jogą (metoda Feldenkraisa i SATYA).”