Zespół

DOMINIKA PŁACHECKA

Od zawsze pasjonuje mnie ruch i jego zbawienny wpływ na organizm. Kiedyś trenowałam akrobatykę sportową, tańczyłam, biegałam… jednak dopiero w praktyce jogi odnajduję siebie. Joga otworzyła mnie na świat, na innych, ale przede wszystkim zaczęłam poznawać siebie.

Z wykształcenia kulturoznawca, dziennikarz oraz brand manager. Posiadam dyplom Studiów Podyplomowych „Relaksacja i joga” Wydział Rehabilitacji Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie (350 h) pod opieką uznanego autorytetu w dziedzinie jogi – prof. Janusza Szopy oraz prof. Małgorzaty Grabary oraz ukończyłam kurs instruktora hatha jogi TKKF w Toruniu (105 h). Swoją wiedzę pogłębiam też u innych doświadczonych nauczycieli jogi. Najbliższą mi ścieżką jogi jest Ashtanga Vinjasa Joga, choć jestem otwarta na każde doświadczenia.

Praktyka w naszym studio jogi dostosowana jest do możliwości i umiejętności każdego. Odnajdziesz się nawet jeśli dotąd nie miałeś żadnej styczności z jogą i uważasz się za „sztywniaka”. Prowadzę zajęcia tak, by każdy znalazł coś dla siebie, niezależnie od stażu na macie.

Nie obiecuję, że na moich lekcjach osiągniesz oświecenie, czy zbalansujesz wszystkie czakry. Ale na pewno odzyskasz siłę, elastyczność, poszukasz równowagi. Na lekcjach – obok stricte fizycznej praktyki – staram się byś mógł uwolnić swój umysł od codziennego zgiełku. Oczywiście bez odrobiny humoru się nie obejdzie 🙂 Zachęcam Cię do ćwiczeń w swoim tempie, konsekwentnie i regularnie. Otwórz się na nowe doświadczenia i bądź gotowy do przekraczania swoich ograniczeń. Wówczas zadzieje się coś co nazywam „magią jogi” 😉

Na co dzień jestem szczęśliwą mamą i żoną. Więcej o mnie – w postaci garści świeżych przemyśleń i życiowych rozkmin – znajdziesz na FB (Strefa Yogi) oraz Instagramie – strefayogi_dominika. Zachęcam Cię do obserwowania.

Staram się żyć według zasady „Myśl dobrze, mów dobrze, rób dobrze… a będzie dobrze”. 

Namaste i … będzie dobrze 😉

Nauczycielka współpracująca

Magdalena Herzberg-Kurasz
Pierwszy raz na macie stanęłam jeszcze w szkole, kiedy moja mama zabrała mnie na swoje lekcje jogi z Zofią Netter. Wiele lat pozostałam w swojej praktyce z jogą Iyengara, kontynuując praktykę pod okiem Gosi Stanisławskiej. Minęło wiele lat, zanim zrozumiałam, jak dobrze czuje się na macie i jak bardzo chcę na niej pozostać w regularnej, świadomej
praktyce. Stosunkowo niedawno odkryłam, że dynamiczna praktyka jest mi najbliższa. Ukończyłam kurs Ashtanga Vinyasa Yogi w Astanga Yoga Studio u Ewy Jaros i Aldony Filipiuk, (RYT 200).
Brałam także udział w rozmaitych warsztatach doszkalających, między innymi w Shali Eweliny Bejgrowicz w Bydgoszczy, prowadzonych przez Taylora Hunta oraz w kursie Medytacji i Pranajamy w Pracowni Jogi Agnieszki i Macieja Wielobobów. W swojej praktyce kładę duży nacisk na oddech oraz aspekt anatomiczny pozycji jogi. Ważna jest dla mnie zarówno elastyczność, ale też siła.
Moja praktyka bardzo zmieniła się na przestrzeni lat i ma związek z moim osobistym rozwojem. Nigdy nie zapominam o regeneracji ciała i umysłu, pozwalam sobie również na miękką praktykę i takie zajęcia prowadzę również z ogromną satysfakcją. Jestem uważna na potrzeby moich Uczniów.
Mama Zosi i Stasia, partnerka życiowa Filipa.
Jestem socjolożką, przygotowuję rozprawę doktorską na Uniwersytecie Gdańskim. Spełniam się również prowadząc szkolenia z zakresu komunikacji międzykulturowej.
Do zobaczenia na macie!
Magda