Zespół

DOMINIKA PŁACHECKA

Od zawsze pasjonuje mnie ruch i jego zbawienny wpływ na organizm. Kiedyś trenowałam akrobatykę sportową, tańczyłam, biegałam… jednak dopiero w praktyce jogi odnalazłam prawdziwy sens. Joga otworzyła mnie na świat, na innych, ale przede wszystkim na siebie.

Z wykształcenia kulturoznawca, dziennikarz oraz brand manager. Posiadam dyplom Studiów Podyplomowych „Relaksacja i joga” Wydział Rehabilitacji Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie (350 h) pod opieką uznanego autorytetu w dziedzinie jogi – prof. Janusza Szopy oraz prof. Małgorzaty Grabary oraz ukończyłam kurs instruktora hatha jogi TKKF w Toruniu (105 h). Swoją wiedzę pogłębiam też u innych doświadczonych nauczycieli jogi. Najbliższą mi ścieżką jogi jest Ashtanga Vinjasa Joga, choć jestem otwarta na każde doświadczenia.

Praktyka w naszym studio jogi dostosowana jest do możliwości i umiejętności każdego. Odnajdziesz się nawet jeśli dotąd nie miałeś żadnej styczności z jogą i uważasz się za „sztywniaka”. Prowadzę zajęcia tak, by każdy znalazł coś dla siebie, niezależnie od stażu na macie.

Nie obiecuję, że na moich lekcjach osiągniesz oświecenie, czy zbalansujesz wszystkie czakry. Ale na pewno odzyskasz siłę, elastyczność, poszukasz równowagi. Na lekcjach – obok stricte fizycznej praktyki – staram się byś mógł uwolnić swój umysł od codziennego zgiełku. Oczywiście bez odrobiny humoru się nie obejdzie 🙂 Zachęcam Cię do ćwiczeń w swoim tempie, konsekwentnie i regularnie. Otwórz się na nowe doświadczenia i bądź gotowy do przekraczania swoich ograniczeń. Wówczas zadzieje się coś co nazywam „magią jogi” 😉

Na co dzień jestem szczęśliwą mamą i żoną. Więcej o mnie – w postaci garści świeżych przemyśleń i życiowych rozkmin – znajdziesz na FB (Strefa Yogi) oraz Instagramie – strefayogi_dominika. Zachęcam Cię do obserwowania.

Staram się żyć według zasady „Myśl dobrze, mów dobrze, rób dobrze… a będzie dobrze”. 

Namaste i … będzie dobrze 😉

NAUCZYCIEL WSPÓŁPRACUJĄCY

MILAN CHARYTONIUK

Jogin oraz konserwator dzieł sztuki. Na ścieżkę jogi wszedłem w Sztokholmie 2013. Po treningu asan w Polsce i na Malcie, w 2019 roku ukończyłem szkolenie nauczycieli jogi w Jiva Yoga Akademia w Rishikesh w Indiach. W ashramie Maun Van praktykowałem jogę i Reiki pod przewodnictwem bhramina dr Vijay Rayala. 

Jedną z najważniejszych lekcji jakie otrzymałem, to uświadomienie sobie, ile dróg prowadzi do tego samego celu oraz zrozumienie, że żadna z tych ścieżek nie jest ani lepsza, ani gorsza. Chociaż praktykuję obecnie Raja Yogę według metod maharishi Patanjaliego, nadal jestem otwarty na inne poglądy i praktyki. Jeśli chodzi o wiarę, mogę szczerze zacytować słowa obecnego Dalaj Lamy: „My religion is kindness”.

Specjalizuję się w nauczaniu Tradycyjnej Hatha Yogi, w tym medytacji, technik oddechowych oraz oczyszczających praktyk Kriya Yogi.